W każdej firmie produkcyjnej pokaźną część budżetu stanowią wydatki ponoszone w związku z przechowywaniem oraz wywozem śmieci. Aby zredukować ich objętość, od której zależą koszta, warto zainwestować w belownice. Czym są te urządzenia, jakie są ich rodzaje oraz co psuje się w nich najczęściej? Sprawdź w naszym wpisie!

Czym są belownice?

Belownice to profesjonalne urządzenia, służące do prasowania odpadów w bele, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość i zajmują mniej miejsca. Można w nich prasować niemal dowolnego rodzaju materiały: papier, kartony, folie, plastikowe butelki, puszki stalowe i aluminiowe, plastiki twarde, różnego rodzaju tekstylia, styropian, a nawet odpady organiczne. Dzięki sprasowaniu odpadów możliwe jest ich bezproblemowe transportowanie oraz przechowywanie.

Jakie rodzaje belownic można wyróżnić?

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje belownic:

  • pionowe,
  • poziome,
  • wielokomorowe.

Belownice pionowe najczęściej spotykać można w małych firmach. Kompatybilne i niezajmujące dużo miejsca, przeznaczone są do prasowania niewielkich ilości odpadów. Są bardzo proste w obsłudze. Urządzenia poziome z kolei są większe i bardziej wydajne. Służą do prasowania dużej ilości ciężkich odpadów, stąd ich trwałość oraz wytrzymałość. Belownice komorowe są najbardziej uniwersalnymi urządzeniami; skonstruowane z kilku komór dają możliwość prasowania materiałów różnych rodzajów w tym samym czasie.

Co w belownicach psuje się najczęściej?

Prasowaczki odpadów to urządzenia niezwykle intensywnie eksploatowane, dlatego wymagają oferowanego przez nas serwisu i naprawy belownic. Do najczęściej psujących się elementów maszyn należą układy: bezpieczeństwa, elektryczny oraz hydrauliczny. Belownice wymagają także okresowej wymiany oleju oraz filtrów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz ogromnej wiedzy, dotyczącej belownic, jesteśmy  w stanie zagwarantować Państwu serwis tych urządzeń na najwyższym poziomie.